Nové dimenze vzdělávání

7. 6. 2024

Ve snaze zpestřit a zefektivnit vzdělávání na naší škole jsme dnes páťákům do hodiny vlastivědy a výtvarné výchovy zařadili inovativní metody, které děti velmi zaujaly a hodiny povýšily na atraktivnější.

Páťaci ve virtuální realitě

Pan učitel dětem dnešní výuku zpříjemnil 3D brýlemi. Děti se ve vlastivědě po probrané České republice přesunuly k poznávání Evropy, dnes konkrétně severských států. Virtuální realita žákům umožnila přenést se do světa norských ledovců, pozorovat soby v jejich přirozeném prostředí, seznámit se s obyvateli těchto zemí, a dokonce vidět na vlastní oči úchvatnou polární záři. Žáci byli nadšeni a zážitek jim umožnil lépe pochopit a doslova prožít učivo, které by jinak zůstalo pouze na stránkách učebnice.

Digitální kreativita 

Ve výtvarné výchově děti tradiční tužku a papír vyměnily za stylus a tablet. Páťákům jsme dali volnou ruku a nechali je rozvinout jejich fantazii naplno. Výsledkem byly úžasné a originální výtvory, které překvapily svou kreativitou i zpracováním. No posuďte sami!

Technologie ve výuce nám umožňují přinášet nové zážitky a obohacovat vzdělávací proces způsobem, který je pro děti v dnešní době opravdu přirozený, ale zároveň zábavný. Těšíme se na další aktivity, které budeme moci realizovat.

Bc. Kristýna Bartoňová, Mgr. Stanislav Kopiš a Mgr. Milada Pleskačová

ZŠ Svoboda nad Úpou
Kostelní 560
542 24 Svoboda nad Úpou

Sledujte nás

Menu