Květen v mateřské škole

30. 5. 2024

Květen u Medvídků

Konec školního roku se už pomalu blíží a naše děti jsou čím dál šikovnější. V jídelně trénují stolování s podnosy, úspěšně absolvovaly Školičku nanečisto, kde se seznamovaly s paní učitelkou i školním programem.

S dětmi jsme si povídali o rodině. Společně jsme připravili pro maminky v rámci jejich svátku relaxační odpoledne s krátkým programem i občerstvením, které děti samy upekly.

Dalším tématem měsíce byl hmyz. Povídali jsme si o něm ve školce, pozorovali malé tvorečky v přírodě na vycházkách, a dokonce jsme se zúčastnili velmi poučného projektového programu o včelkách, kde si děti osobně vyzkoušely množství aktivit ze života včel a péče o ně. Broučci nás doprovázeli i při oslavě MDD, kdy se děti převlékly do kostýmů hmyzu a vyrazili jsme na zmrzlinu a veselé dovádění na zahradě.

A už nám také začalo období výletů. Vypravili jsme se autobusem do Žacléře do ZUŠ na koncert žáků ZUŠ. Zde byla pro děti pripravena i tvořivá dílna. Všechny akce jsme si tuze užili a už se těšíme na ten poslední měsíc ve školce🙂


Květen u Zajíčků

Hned na začátku měsíce jsme si povídali o naší rodině, o tom, kdo všechno do naší rodiny patří, jak se jmenuje a co dělá. Chystali jsme se na nadcházející Den matek, a tak jsme maminkám navlékali korále, učili jsme se básně a písně, které by je potěšily. I přes velkou nemocnost našich dětí jsme zvládli natrénovat, co bylo potřeba, a tak se mohl uskutečnit „Den pro maminky“. Děti nachystaly maminkám překvapení v podobě malého vystoupení, dárečku, ale i aktivit, u kterých si mohly maminky odpočinout. Děti je pozvaly do kadeřnictví, na kosmetiku, do kavárny, ale třeba i na masáž. Dle spokojených maminek i dětí lze soudit, že se celé odpoledne ve školce velmi vydařilo😊

Celým měsícem nás provázelo pěkné počasí, a tak jsme spoustu aktivit přizpůsobili pobytu venku. Proběhlo také focení ve školce, výlet do Žacléře na představení ZUŠ, i vzdělávací dopoledne s paní lektorkou na téma Včelky. O nich jsme se toho spoustu dozvěděli, ale také jsme měli možnost si vyzkoušet nejen jejich práci v úlu, ale i práci samotných včelařů. V posledním týdnu jsme se věnovali tématu Dne dětí. Poznávali jsme děti a kultury z celého světa, naučili se báseň, také jsme si zacvičili, a to nejen ve školce, ale i venku. Oslavou Dne dětí ve školce byl tradičně karnevalový průvod městem na zmrzlinu a další aktivity na školní zahradě. Všichni jsme si to užili.


Květen u Myšek

V květnu všechno kvete – i my jsme si v přírodě začali všímat kytiček, stromů, zahrádek a vyráželi jsme častěji na delší procházku. Chůze v terénu je pro děti někdy i novinkou, ale radost z pohybu na čerstvém vzduchu byla na dětech znát.

Také jsme se ve školce připravovali na návštěvu maminek a dalších rodinných příslušníků, protože jsme pro ně chytali vystoupení ke Dni matek. Opakovali jsme říkanky, písničky i pohybové hry z celého roku, abychom se předvedli, co umíme. Společně se Zajíčky jsme vyráběli keramické srdíčko, které nám paní učitelka Helenka Bernardová v peci vypálila. K tomu jsme z papíru přidali kytičku a mohlo se slavit.

O rodině jsme si také povídali – kdo s dětmi v rodině žije, s čím si doma pomáháme, ale i v jakém městě bydlíme a co tu máme rádi. Pokoušeli jsme i kreslit maminku nebo zpívat ukolébavku pro miminka.

V závěru května jsme oslavili i dětský den. Využili jsme hezkého počasí ve středu 29. května a uspořádali jsme karnevalový rej. Nejprve jsme si ve školce zatancovali, pak nás čekala výborná zmrzlina u paní Uxové a na zahradě ještě soutěže, jízda na koloběžkách, bublifuk a nakonec si děti na památku vybraly plyšáka, kterého si odnesly domů.

ZŠ Svoboda nad Úpou
Kostelní 560
542 24 Svoboda nad Úpou

Sledujte nás

Menu