Turnaj v přehazované

19. 2. 2024

Ve čtvrtek 15. února se v Hostinném uskutečnil turnaj v přehazované určený pro dívky ze 6. a 7. tříd. Soutěže se zúčastnil i tým naší školy složený z vybraných žákyň 7. A a 6. B. Na turnaji se utkal rekordní počet družstev – 15 (a to ještě jeden přihlášený tým nedorazil). Jednotlivé týmy byly rozděleny do 3 skupin po 4 účastnících, 1 skupinu tvořily jen 3 týmy. A právě do té tříčlenné skupiny patřila i naše škola. Hrálo se systémem každý s každým na 2 sety a do dalších bojů postupoval jen vítěz skupiny. Jako první se naše dívky utkaly se ZŠ Schulzovy sady ze Dvora Králové. Ve vyrovnané hře rozhodovaly detaily a bohužel náš tým smolně prohrál v obou setech (13:15, 15:17). V druhém zápase si holky spravily náladu, když jednoznačně porazily tým z Bernartic (15:10, 15:6). Bohužel kvůli systému soutěže a prohře v prvním zápase pro nás tady turnaj skončil. V celkovém hodnocení se náš tým umístil na 8. příčce. Vítězem celého turnaje se stalo Gymnázium Trutnov.

S výsledkem turnaje, předvedenými výkony, nadšením pro hru a týmovým výkonem jsme spokojení. Bohužel u holek dlouhou dobu převládalo spíš zklamání z toho, že si zahrály tak málo. A nenapravily to ani tréninkové zápasy vedené v přátelském duchu s ostatními školami, které z turnaje vypadly také brzy.

Naši školu reprezentovaly: Nika Antoň, Vitalina Kalyn, Amálie Šustrová, Valerija Voloshchuk (všechny z 6. B), Emma Boučková, Noemi Burešová, Karolína Hošková, Tereza Koubková, Kristýna Štěpová, Anna Tomešová (7. A)

Děkuji za reprezentaci školy.

Mgr. Tereza Sisrová

Celkové Pořadí: 

1) Gymnázium, Trutnov

2) ZŠ Dvůr Králové n/L, Schulzovy sady

3) ZŠ a ZUŠ, Rtyně v Podkrkonoší

4) ZŠ a MŠ, Mladé Buky

5) ZŠ a MŠ, Lánov

6) ZŠ Trutnov, Komenského

7) ZŠ Vrchlabí, Školní

8) ZŠ a MŠ, Svoboda nad Úpou 

9) ZŠ a MŠ, Rudník

10) Krkonošské gymnázium a SOŠ (Vrchlabí)

11) ZŠ Hostinné, Karla Klíče

12) ZŠ a MŠ, Bernartice

13) ZŠ a MŠ, Bílá Třemešná

14) ZŠ Trutnov, Mládežnická

15) ZŠ a MŠ, Pilníkov

16) ZŠ a MŠ, Horní Maršov

ZŠ Svoboda nad Úpou
Kostelní 560
542 24 Svoboda nad Úpou

Sledujte nás

Menu