Vážení rodiče, milí žáci, přejeme vám krásné letní prázdniny a těšíme se na vás v novém školním roce 2024/2025.

Únor v mateřské škole

29. 2. 2024

Únor u Medvídků

V únoru nás ve školce navštívila paní Jana Borozidu, která spolupracuje s firmou BUUK.cz, která se specializuje na výrobu všestranných didaktických pomůcek, nejčastěji z plsti nebo dřeva. Tyto pomůcky hravou formou rozvíjejí samostatnost dětí, fantazii, smyslové vnímání, logické uvažování a v neposlední řadě i jemnou motoriku. Děti si sestavily vlastní divadlo (lepením a dáváním svorek). Skládaly věže a kolébky ze stavebnic ze dřeva. Sestavovaly si vlastní výtvor z odřezků stavebnic. Vyrobily si plstěnou vstupenku do divadla, kterou provlékaly plstěný proužek. Naučily se novou básničku s pohybem ,,Kašpárkova rozcvička´´. Za odměnu jim paní Jana zahrála v jejich divadle pohádku ,,O šípkové Růžence´´. Během pohádky byly děti několikrát aktivně zapojeny.

Únor u Zajíčků

Začátek února jsme se zajíčky zahájili projektem zlaté české ručičky, kde jsme se seznámili s keramickou hlínou a jejími vlastnostmi, trénovali jsme vyvalování, vykrajování, lepení, zdobení tvořítky i natírání, navštívili jsme keramickou dílnu v budově ZŠ a prohlédli si vypalovací pec, keramický kruh a pomůcky k vyrábění. V projektu jsme pokračovali tématy a hrou na různá povolání, hráli jsme si na zedníky s pohádkou Tři prasátka (stavění z kostek, cihel, ze dřeva), skládali jsme domečky z papíru, byli jsme za švadlenky a vystřihli si krásné papírové šaty ozdobené srdíčky, pan listonoš k nám přijel s písničkou Jede, jede poštovský panáček. Spolu s ním jsme skládali obálky, lepili známku a nakreslili obrázek do dopisu pro rodiče a nakonec jsme jako muzikanti s rytmickými nástroji zpívali písničku Muzikantská rodina. V polovině měsíce jsme se s dětmi věnovali tématu masopust, vysvětlili jsme si jeho význam, v krásných maskách jsme se nejdříve představili všem v MŠ a pak jsme si užili tanec s hudbou a zdolávali překážkovou dráhu v celé budově MŠ. Sladká odměna nás neminulaJ Po oslavě nás čekal další projektový týden – koloběh vody, kde jsme využili zajímavý program Co všechno umí počasí. Vyrobili jsme si mráčky s deštěm a k tomu papírové deštníčky. Na vycházce jsme poznávali potůček, Janský potok a řeku Úpu a porovnávali rozdíly. Všechno nás bavilo, zaujalo, ale přece jenom nám v únoru chyběl sníh na zimní radovánkyJ

Únor u Myšek

V únoru jsme u Myšek probírali zimní sporty, jak se správně v zimě oblékat, a okrajově jsme se seznámili s olympijskými hrami. Počasí nám bohužel nepřálo, únor byl bez sněhu, tak jsme většinou dny trávili uvnitř nebo na kratičké procházce kolem školky. Děti si nějaké sporty zkusily uvnitř, například bruslení nebo lyžování. Venku by to bylo lepší, přírodě však nikdo neporučí. Na sníh jsme se museli vyjet podívat skibusem na Duncan, děti sledovaly lyžaře a projížďku autobusem si moc užily. Dále si děti zkusily vyrobit srdíčka z keramické hlíny, která potom darovaly maminkám. A nakonec musíme zmínit i oslavu masopustu, která se moc povedla. Děti se přestrojily do krásných kostýmů a také jsme se vyrazily podívat ven na masopustní průvod, který vytvořily děti ze základní školy. Budeme doufat, že březen nebude tak ponurý jako únor a že se na nás konečně usměje sluníčko.

ZŠ Svoboda nad Úpou
Kostelní 560
542 24 Svoboda nad Úpou

Sledujte nás

Menu